Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Ebola 2014 – Nowe wyzwania, nowa globalna reakcja i odpowiedzialność cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Oczekuje się, że badania kliniczne fazy rozpoczną się w nadchodzących tygodniach. Trwają intensywne dyskusje dotyczące sposobu oceny i zapewnienia kandydatom na szczepionkę, za świadomą zgodą, profilaktyki przed lub po ekspozycji. Elementy globalnej agendy bezpieczeństwa zdrowotnego i ich zastosowanie w epidemii wirusa Ebola. Oprócz działania zmierzającego do powstrzymania tego wybuchu, powinniśmy wprowadzić systemy, aby zapobiec kolejnemu. Na początku tego roku Stany Zjednoczone dołączyły do rządów partnerskich, Światowej Organizacji Zdrowia oraz innych wielostronnych organizacji i podmiotów pozarządowych, aby uruchomić globalny program bezpieczeństwa zdrowotnego (patrz tabela), którego celem jest lepsza ochrona wszystkich ludzi przed zagrożeniami dla zdrowia. Ponieważ świat stoi w obliczu poważnych zagrożeń pojawiających się lub odradzających się organizmów, zwiększonej oporności na leki i celowego lub niezamierzonego rozprzestrzeniania się zjadliwych patogenów, mamy trzy krytyczne postępy, które umożliwią dalsze działania: zwiększone zaangażowanie społeczne w skali globalnej; nowe technologie, które pozwalają nam pracować lepiej, szybciej i taniej; i sukcesy, począwszy od lepszej kontroli EVD w Ugandzie, po szybką i skuteczną reakcję na grypę H7N9 w Chinach. Obecna epidemia EVD jest tragiczną ilustracją znaczenia poprawy globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego (patrz tabela). Składniki tej strategii – zapobiegaj w miarę możliwości, szybko wykrywaj i reaguj skutecznie – dopasuj ramy do zatrzymania epidemii EVD.
EVD to bolesne przypomnienie, że ognisko w dowolnym miejscu może być zagrożeniem wszędzie. Globalny program bezpieczeństwa zdrowotnego ma na celu wzmocnienie systemów opieki zdrowotnej w krajach, które najbardziej tego potrzebują, aby powstrzymać epidemie, zanim staną się zagrożeniem. Uważamy, że powstrzymanie epidemii w sposób, który pozostawia po sobie silniejsze systemy identyfikacji, zatrzymywania i zapobiegania przyszłym zagrożeniom zdrowotnym, jest moralnym imperatywem.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 20 sierpnia 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Chronologia epidemii: gorączka krwotoczna Ebola. Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention, 2014 (http://www.cdc.gov/vhf/ebola/resources/outbreak-table.html#eighteen).

2. Zalecenia dotyczące profilaktyki i kontroli zakażeń u hospitalizowanych pacjentów ze stwierdzoną lub podejrzewaną krwotoczną gorączką krwotoczną Ebola w szpitalach amerykańskich. Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention, 2014 (http://www.cdc.gov/vhf/ebola/hcp/infection-prevention-and-control-recommendations.html).

3. Tymczasowe wytyczne dotyczące infekcji wirusem Ebola dla załóg linii lotniczych, personelu sprzątającego i personelu cargo. Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention, 2014 (http://www.cdc.gov/quarantine/air/managing-sick-travelers/ebola-guidance-airlines.html).

4. Bausch DG, Feldmann H, Geisbert TW, et al. Epidemie krwotocznej gorączki krwotocznej: czas na skupienie się na chorym. J Infect Dis 2007; 196: Suppl 2: S136-S141
Crossref Web of Science Medline
5 Feldmann H, Geisbert TW. Gorączka krwotoczna Ebola. Lancet 2011; 377: 849-862
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (109)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: lenvitol, playernotes wot, trzmiel gajowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Ebola 2014 – Nowe wyzwania, nowa globalna reakcja i odpowiedzialność cd”

 1. Skull Crusher Says:

  Istotne znaczenie mają tu metabolity wtórne

 2. Natan Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: suplement diety[...]

 3. Shadow Chaser Says:

  Uprawiam delikatnie sport

 4. Tadeusz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do odszkodowania za wypadek[...]

 5. Blister Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

 6. Natan Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta Bytom[...]

 7. Chuckles Says:

  czy to koniecznie musi być olej lniany budwigowy?

Powiązane tematy z artykułem: lenvitol playernotes wot trzmiel gajowy