Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Ebola 2014 – Nowe wyzwania, nowa globalna reakcja i odpowiedzialność

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ponieważ wirus Ebola został po raz pierwszy zidentyfikowany w 1976 roku, żadne wcześniejsze epidemie wirusa Ebola nie były tak duże i trwałe jak obecna epidemia, a żadna nie rozprzestrzeniła się poza Afrykę Wschodnią i Środkową.13 Do tej pory ponad 1000 osób, w tym wielu pracowników służby zdrowia, miało zostały zabite przez wirusa Ebola (EVD) w 2014 roku, a liczba przypadków w obecnym wybuchu przekracza liczbę z wszystkich wcześniejszych epidemii łącznie. Pośrednie skutki obejmują zakłócenie standardowej opieki medycznej, w tym w przypadku powszechnych i śmiertelnych warunków, takich jak malaria, oraz znaczne straty gospodarcze, brak bezpieczeństwa i zakłócenia społeczne w krajach, które już walczyły o odzyskanie siły po dziesięcioleciach wojny. Epidemia rozprzestrzeniła się na gęsto zaludnione Lagos, Nigerię, jest niepokojąca, a sytuacja tam szybko się zmienia. Lagos ma populację porównywalną do populacji Gwinei, Sierra Leone i Liberii, a znalezienie tam pierwszych skutecznych miejsc izolacji i leczenia zajęło blisko dwa tygodnie. Od tamtej pory Nigeria znacznie poprawiła swoją odpowiedź, ale nie wiadomo, czy podjęła ona działania w celu powstrzymania wybuchu epidemii. Biorąc pod uwagę rozległą mobilność i podróże lotnicze w Afryce Zachodniej, EVD może dotrzeć do innych krajów w regionie i poza nim. Każdego dnia, gdy przenoszenie choroby pozostaje niekontrolowane, zwiększa się prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się na nie dotknięte nią kraje.
Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) intensywnie współpracuje z partnerami, aby powstrzymać epidemię u źródła w Afryce. Pomagamy także krajom dotkniętym katastrofą w ulepszeniu protokołów kontroli wyjścia, aby pomóc chronić resztę świata, w tym Stany Zjednoczone. Każdego miesiąca kilka tysięcy podróżnych z dotkniętych obszarów przybywa do Stanów Zjednoczonych, a jeszcze więcej osób podróżuje do iz Europy, innych części Afryki i Azji. Dopóki Ebola rozprzestrzenia się w tych regionach, klinicyści muszą być czujni na możliwość EVD, wziąć historię podróży i natychmiast izolować i testować chorych podróżnych, którzy powrócili z tych regionów w ciągu ostatnich 21 dni i mają objawy zgodne z EVD . CDC wydało szczegółowe wytyczne dotyczące identyfikowania, izolowania, diagnozowania i leczenia pacjentów.2 Istnieją również szczegółowe wytyczne dla załóg lotniczych linii lotniczych, personelu sprzątającego i personelu ładunkowego, aby zminimalizować ryzyko narażenia3.
Zatrzymanie epidemii u źródła w Afryce zajmie wiele miesięcy. Trzy główne interwencje powstrzymały każdy wcześniejszy wybuch epidemii i mogą również powstrzymać ten jeden: wyczerpujący przypadek i znalezienie kontaktu, skuteczna reakcja na pacjentów i społeczność oraz interwencje zapobiegawcze.
Szybka identyfikacja zarażonych osób wymaga dostępnych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych. W obecnym stanie epidemii liczba pacjentów znacznie przekroczyła lokalne możliwości, co doprowadziło do błędnego cyklu, w którym więcej przypadków prowadzi do przeciążenia obiektów, co prowadzi do większej liczby przypadków. Testy laboratoryjne z reakcją łańcuchową polimerazy w czasie rzeczywistym są czułe i konkretne i mogą zwrócić wyniki w ciągu kilku godzin; staje się coraz szerzej dostępny na dotkniętych obszarach.
Reagowanie na przypadki obejmuje izolację i leczenie pacjentów, śledzenie kontaktu i monitorowanie każdego kontaktu przez 21 dni po ekspozycji
[patrz też: keratyna hydrolizowana apteka, lorinden n, ekolab ]

Tags: , ,

No Responses to “Ebola 2014 – Nowe wyzwania, nowa globalna reakcja i odpowiedzialność”

  1. Judge Says:

    korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

  2. Luiza Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: usg 4d opole[...]

  3. Maciej Says:

    Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

Powiązane tematy z artykułem: ekolab keratyna hydrolizowana apteka lorinden n