Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Ebola – Podkreślenie globalnych dysproporcji w zasobach opieki zdrowotnej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Epidemia rozprzestrzeniła się na miasta, co utrudnia śledzenie kontaktów. Wreszcie dekady konfliktów sprawiły, że ludność nieufnie podporządkowała się urzędnikom i autorytetom, takim jak pracownicy służby zdrowia. Dodaj do tych problemów szybko rozprzestrzeniający się wirus o wysokiej śmiertelności, a zakres wyzwania staje się jasny. Chociaż regionalne zagrożenie związane z Ebolą w Afryce Zachodniej jest duże, szansa, że wirus ustanowi przyczółek w Stanach Zjednoczonych lub innym kraju o wysokich zasobach, pozostaje niezwykle niewielka. Chociaż globalny transport lotniczy mógłby i najprawdopodobniej pozwoli, aby zainfekowana, bezobjawowa osoba mogła wejść na pokład samolotu i nieświadomie przenosić wirusa Ebola do kraju o wyższych dochodach, powinno być łatwo możliwe jego powstrzymanie. Szpitale w takich krajach mają na ogół doskonałą zdolność do izolowania osób z podejrzanymi przypadkami i do opieki nad nimi bezpiecznie, jeśli zachorują. Organy zdrowia publicznego dysponują zasobami i szkoleniami niezbędnymi do śledzenia i monitorowania kontaktów. Istnieją protokoły dotyczące właściwego postępowania ze zwłokami i usuwania materiałów biologicznie niebezpiecznych. Ponadto właściwości samego wirusa ograniczają jego rozprzestrzenianie się. Liczne badania wskazują, że bezpośredni kontakt z zakażonymi płynami ustrojowymi – zazwyczaj kałem, wymiocinami lub krwią – jest konieczny do transmisji i że wirus nie jest przenoszony z człowieka na człowieka drogą powietrzną lub przez przypadkowy kontakt. Procedury izolacyjne zostały wyraźnie określone przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). Wysoki wskaźnik podejrzeń, odpowiednie praktyki kontroli zakażeń i badania epidemiologiczne powinny szybko ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.
Częstotliwość występowania objawów zgłoszonych w 103 przypadkach choroby wirusowej Ebola w Kikwit, Demokratyczna Republika Konga, w roku 1995. Rozpoznanie objawów EVD może być jednak trudne, ponieważ wczesne objawy są niespecyficzne (patrz tab.). Konieczne jest uzyskanie starannej i szybkiej historii podróży. Okres inkubacji trwa zwykle od 5 do 7 dni, chociaż może wynosić nawet 2 dni, a nawet 21 dni. Próbki krwi zwykle zaczynają być pozytywne w diagnostyce opartej na reakcji łańcuchowej polimerazy dzień przed pojawieniem się objawów. Typowe objawy to gorączka, głębokie osłabienie i biegunka. Opisano grudkowo-grudkową wysypkę, podobnie jak nieprawidłowości laboratoryjne, w tym podwyższone poziomy aminotransferaz, znaczną limfocytopenię i trombocytopenię. Krwotoczne powikłania występują u mniej niż połowy zakażonych osób, a krwawienie jest stosunkowo rzadkie.1,4
Po podejrzeniu wirusa Ebola CDC może potwierdzić diagnozę za pomocą testu diagnostycznego zatwierdzonego w ramach autoryzacji na wypadek zagrożenia. Kluczowe znaczenie mają środki zdrowia publicznego, takie jak wczesna izolacja i kontrola zakażeń. Ponadto należy zastosować agresywną opiekę wspomagającą. Zaawansowane monitorowanie i interwencje hemodynamiczne dostępne w szpitalach w Stanach Zjednoczonych mogą prowadzić do znacznie wyższego wskaźnika przeżywalności niż obecnie obserwowane w Afryce Zachodniej. Jeśli chodzi o międzynarodowy transport pacjentów, korzyści związane z zaawansowanymi możliwościami wsparcia życia, które są dostępne w krajach bogatych w zasoby, muszą zostać porównane z ryzykiem transportu lotniczego, biorąc pod uwagę niestabilność hemodynamiczną związaną z EVD.
Ostatnio wiele uwagi poświęcono nielicencjonowanym terapiom i szczepionkom
[więcej w: gemini park tarnów, keratyna hydrolizowana apteka, ekolab ]

Tags: , ,

No Responses to “Ebola – Podkreślenie globalnych dysproporcji w zasobach opieki zdrowotnej ad”

  1. Sandra Says:

    A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

  2. Ksawery Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kraków dentysta[...]

  3. Mr. Gadget Says:

    ona zawiera maslan sodu

Powiązane tematy z artykułem: ekolab gemini park tarnów keratyna hydrolizowana apteka