Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Ebola Virus Disease w Afryce Zachodniej – bez wczesnego wybuchu epidemii ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nawet w bogatych krajach o dobrze wykształconej populacji ciężko jest walczyć z faktami. Intensywne relacje z mediami pozwoliły światu zobaczyć, co może się stać, gdy śmiertelny i głęboko przerażający wirus zapuści korzenie w skrajnym ubóstwie i dysfunkcyjnych systemach opieki zdrowotnej. Świat jest świadkiem wielu ludzkich tragedii: opuszczonych wiosek wiejskich i osieroconych dzieci, zakłóceń gospodarczych i społecznych w stolicach, skrajnych codziennych trudności w strefach kwarantanny, zamieszek, nieodebranych ciał, a przede wszystkim niespotykanej liczby personelu medycznego, który ryzykował ich życie i stracił je. Do chwili obecnej prawie 160 pracowników służby zdrowia zostało zarażonych, a ponad 80 zmarło.
Utrata tylu pracowników medycznych znacznie ogranicza kontrolę nad ogniskiem. Usprawnia to jeden z najważniejszych zasobów do kontrolowania wszelkich epidemii. Może to doprowadzić do zamknięcia szpitali, zwłaszcza gdy personel odmawia przyjścia do pracy, bojąc się o swoje życie. Zwiększa poziom lęku: jeśli przeszkolony i chroniony personel medyczny jest zarażony, jaka jest nadzieja dla ogółu społeczeństwa. I utrudniło Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uzyskanie wsparcia od wystarczającej liczby zagranicznych pracowników medycznych.
Rozmawiałem kilkakrotnie z prezydentami Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Są szczerzy w ocenie: epidemia znacznie przekracza ich zdolność reagowania. Postawę publiczną podsumowuje dwa smutne słowa: bezradny i beznadziejny. Ich najpilniejszą prośbą jest więcej personelu medycznego. Potrzeby personelu są wysokie. Osobisty sprzęt ochronny jest niezbędny, ale jest gorący i uciążliwy, a zatem znacznie ogranicza czas, jaki lekarze i pielęgniarki mogą spędzić pracując na oddziale izolacyjnym. Zgodnie z obecnymi szacunkami placówka lecząca 70 pacjentów potrzebuje co najmniej 250 pracowników służby zdrowia.
Sytuacja w dalszym ciągu pogarsza się w najciężej dotkniętych krajach, ale reakcja poprawiła się w ciągu ostatnich 2 tygodni. Coraz więcej pomocy, z poszczególnych krajów i Banku Światowego, przychodzi. Światowy program żywnościowy, z niezrównanymi możliwościami logistycznymi, odpowiada na codzienne potrzeby materialne w strefach kwarantanny. WHO opracowuje mapę epidemii, aby określić obszary przesyłu oraz lokalizację obiektów i dostaw, aby zapewnić koordynację pomocy oraz jej szybkie i racjonalne rozmieszczenie. Sprzęt ochrony osobistej jest wysyłany prawie codziennie. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) zapewnia solidne wsparcie na miejscu, w tym śledzenie kontaktów w Lagos. CDC wyposaża również najbardziej dotknięte kraje w sprzęt komputerowy i oprogramowanie, które wkrótce pozwolą na zgłaszanie przypadków w czasie rzeczywistym. Ramy dla zwiększonej reakcji, w tym rozmieszczenie większej liczby personelu medycznego, logistyków i menedżerów wydarzeń, szybko nabierają kształtu.
Doświadczenie mówi nam, że epidemie wirusa Ebola mogą być ograniczone, nawet bez szczepionki lub leku. Niemniej jednak, przy potężnym połączeniu ubóstwa, dysfunkcyjnych systemów opieki zdrowotnej i strachu w pracy, nikt nie mówi o wczesnym zakończeniu epidemii. Społeczność międzynarodowa będzie musiała przygotowywać się przez wiele miesięcy na masową, skoordynowaną i ukierunkowaną pomoc Ludzki świat nie może pozwolić ludziom Zachodniej Afryki cierpieć na tak niezwykłą skalę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 20 sierpnia 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Dr Chan jest dyrektorem generalnym Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie.

Materiał uzupełniający
Powołując się na artykuły (87)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: galeria gemini tarnów, gemini tarnów, playernotes wot ]

Tags: , ,

No Responses to “Ebola Virus Disease w Afryce Zachodniej – bez wczesnego wybuchu epidemii ad”

 1. Nicola Says:

  Co sądzicie o takich zabiegach poza granicami kraju?

 2. Karina Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog w lublinie[...]

 3. Glyph Says:

  takie czasy nastały i gotujemy się w falach radiowyc

 4. Kaja Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: manicure wola[...]

 5. Pluto Says:

  Relacja marchewka kalorie to nie jest prosta sprawa

 6. Dropkick Says:

  Article marked with the noticed of: spalacze tłuszczu warszawa[...]

 7. Michał Says:

  Ja mam takie zmiany, małe, od 15 roku życia

Powiązane tematy z artykułem: galeria gemini tarnów gemini tarnów playernotes wot