Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Face to Face with Ebola – Centrum ratunkowe w Sierra Leone ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Z tego samego powodu personel podąża za obwodem ścisłym, przesuwając się z namiotów podejrzewanych o przypadek do namiotów z prawdopodobnymi skrzynkami i ostatecznie do namiotów z potwierdzonymi skrzynkami. Obszar izolacji zawiera również obszar odpadów, pranie, latryny, prysznice i kostnicę. Personel pracuje na trzy zmiany dziennie, przez całą dobę, ale wszystko organizuje się, aby zminimalizować czas spędzany w obszarze wysokiego ryzyka. W rzeczywistości jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w czasie tej epidemii, ponieważ wiemy, że pacjenci mają ebolę, więc każdy środek ochronny jest na swoim miejscu.
W namiotach podejrzewanych o przypadki większość pacjentów wygląda całkiem dobrze, ale obszar prawdopodobnego przypadku to inna historia. Tutaj pacjenci mają gorączkę, ból, anoreksję – ale te objawy mogą wskazywać na malarię. W laboratorium na miejscu test reakcji łańcuchowej polimerazy może ustalić, czy pacjent ma ebolę, zwykle dostarczając wyniki tego samego dnia lub następnego dnia. Po otrzymaniu wyniku pacjent zostaje przeniesiony do namiotów z potwierdzeniem lub rozładowany. Wiedząc, co to znaczy być przeniesionym do tych namiotów, pacjenci są zrozumiale wystraszeni. Mamy psychologa, doradcę i promotorów zdrowia, którzy pomagają i wspierają pacjentów, ale jest ich zbyt wielu.
Standardowe leczenie Eboli ogranicza się do leczenia wspomagającego: nawadniania pacjentów, utrzymywania ich statusu tlenowego i ciśnienia krwi, zapewniania wysokiej jakości odżywiania i leczenia wszelkich powikłanych infekcji antybiotykami. Leczenie wspomagające może pomóc pacjentom przetrwać dłużej, a dodatkowy czas może być tym, czego potrzebuje system odpornościowy, aby zacząć walczyć z wirusem.
Jest też namiot dla najciężej chorych pacjentów. Próbuję spędzać tam więcej czasu niż w innych namiotach, choćby tylko trzymać ręce pacjentów, podawać im środki przeciwbólowe i siedzieć na skraju ich łóżek, aby wiedzieli, że nie są sami. Ale spędzanie czasu jest zawsze trudne – tak wielu pacjentów czeka na pomoc.
To dzieci najbardziej mnie stresują. W namiotach z potwierdzonymi przypadkami opiekowałem się sześcioletnim chłopcem i jego 3-letnią siostrą. Ich rodzice i babcia umarli z powodu Eboli. Położna w ich wiosce opiekowała się dziećmi, ale zaczęły wykazywać objawy Eboli i zostały wysłane do nas. Niestety, przybyli zbyt późno. Kiedy chłopiec zmarł, próbowaliśmy pocieszyć i uspokoić jego siostrę, ale PPE utrudniało jej dotykanie, trzymanie jej, nawet rozmowę z nią. Zmarła następnego dnia. Położna, która się nimi zaopiekowała, również znalazła się w naszym ośrodku, a ona także zmarła. Inny pacjent powiedział mi, że nie pamięta, ilu członków jego rodziny zmarło – myśli o 13. Wszystko, co wie, to to, że jest teraz sam.
Dla opiekunów jest smutna frustracja, kiedy widzowie przychodzą zbyt późno – i wiedząc, że wielu chorych chowa się, obawiając się skutków diagnozy tej napiętnowanej choroby. Chociaż pracownicy opieki zdrowotnej w społeczności zostali przeszkoleni, niektórzy z nich nadal nie rozpoznają wirusa Ebola.
Ale czasami mamy szczęście. Dzisiaj możemy zwolnić czterech pacjentów, którzy przeżyli ebolę. Kryteria udzielenia absolutorium wymagają ujemnego wyniku badania krwi i 3 dni bez objawów. Ludzie, którzy wyleczyli się z wirusa Ebola, są odporni na szczep wirusa, który je zaraził
[patrz też: tarchomed, playernotes wot, natajka ]

Tags: , ,

No Responses to “Face to Face with Ebola – Centrum ratunkowe w Sierra Leone ad”

  1. Karina Says:

    Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

  2. Borys Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu chirurgia stomatologiczna poznań[...]

  3. Jester Says:

    Jak masz bule takie jak ja to musze ci wspulczóc tylko

Powiązane tematy z artykułem: natajka playernotes wot tarchomed