Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Face to Face with Ebola – Centrum ratunkowe w Sierra Leone cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rozładowywanie pacjenta to nasza najszczęśliwsza chwila – zbieramy się poza centrum, klaskamy i tańczymy podczas uroczystości, która motywuje nas do kontynuowania. A motywacja jest ważna, ponieważ dzisiaj otrzymaliśmy również osiem nowych przyjęć. Nowi pacjenci czasem przybywają do karetki pogotowia, ci z podejrzanymi przypadkami i ci z prawdopodobnymi przypadkami są razem wymieszani. Daliśmy kierowcom ambulansów podstawowe środki ochrony osobistej, aby rozdać je pacjentom, ale boją się zbliżyć do siebie wystarczająco blisko, aby go rozdać.
Pewnego dnia do ośrodka zostaje przyjęty oficer nadzorujący z Ministerstwa Zdrowia. Był jedną z niewielu osób, które przybyły z Freetown, stolicy, aby pomóc w Kailahun, dołączając do zespołu inwigilacyjnego, aby ocenić nowych pacjentów i zgony. Powiedział mi, że przyszedł, ponieważ ludzie tutaj są jego społecznością, przyjaciółmi, kolegami. Śmialiśmy się razem, współczuliśmy sobie nawzajem, a potem został przyjęty do naszego ośrodka i, niestety, później zmarł.
Epidemia wirusa Ebola od miesięcy jest poza kontrolą, ale globalna społeczność zajmująca się zdrowiem zajęła dużo czasu, aby zareagować. Wszystkie organizacje mają ograniczenia, a tutaj w Kailahun limitem MSF jest zarządzanie sprawami. Obecna międzynarodowa reakcja na ebolę pozostaje niebezpiecznie niewystarczająca. W zeszłym tygodniu zidentyfikowano 250 kontaktów zainfekowanych osób do śledzenia kontaktów, ale biorąc pod uwagę liczbę potwierdzonych przypadków, powinno być ponad 1500. System alarmowy – w którym zespół dochodzeniowy (i, jeśli to konieczne, karetka) jest wysyłany do wioska, w której zgłasza się przypadek lub śmierć – nie działa prawidłowo, a Ministerstwo Zdrowia ma tylko cztery karetki pogotowia w okręgu, w którym mieszka około 470 000 osób. Nasze zespoły ds. Promocji zdrowia wciąż odwiedzają wioski, w których nie było żadnego innego dostawcy opieki zdrowotnej. Każdego dnia widzimy zgony w społeczności, które z pewnością są spowodowane przez Ebolę, ale nie są one wliczane do Ministerstwa Zdrowia, ponieważ przyczyna ta nie została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi. System nadzoru epidemiologicznego jest niefunkcjonalny. Musimy zdefiniować łańcuchy transmisji Ebola, aby je przerwać, ale brakuje nam kluczowych danych.
Mój czas w Kailahun był frustrujący i rozczarowujący, ponieważ wiem, z poprzednich epidemii, co jest wymagane, by kontrolować to. Żadna pojedyncza organizacja nie jest w stanie zarządzać wszystkim, co jest potrzebne, aby powstrzymać epidemię. Inne organizacje muszą zaatakować tę epidemię we wszystkich jej aspektach. Ale odpowiedź była zbyt powolna. Potrzebujemy osób, które są praktyczne i działają w terenie. Musimy być o krok przed tą epidemią, ale teraz jesteśmy o pięć kroków w tyle.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 27 sierpnia 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Médecins sans Fronti.res, Bruksela.

Materiał uzupełniający
Artykuły cytowane (25)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: playernotes wot, onkolmed, momederm ]

Tags: , ,

No Responses to “Face to Face with Ebola – Centrum ratunkowe w Sierra Leone cd”

 1. Blister Says:

  Ciekawa jestem tylko czy jeśli wynik będzie świadczył o alergii

 2. 3D Waffle Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dobry protetyk warszawa[...]

 3. Take Away Says:

  Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

 4. Karolina Says:

  Article marked with the noticed of: gabinet ginekologiczny warszawa[...]

 5. Manimal Says:

  Też słyszałam bardzo dobre opinie o rehabilitacji

Powiązane tematy z artykułem: momederm onkolmed playernotes wot