Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Izolacja nowego koronawirusa od człowieka z zapaleniem płuc w Arabii Saudyjskiej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Poprzednio nieznany koronawirus wyizolowano z plwociny 60-letniego mężczyzny, u którego w ostrym zapaleniu płuc i późniejszej niewydolności nerek nastąpił zgon w Arabii Saudyjskiej. Wirus (nazywany HCoV-EMC) replikuje się łatwo w hodowli komórkowej, wytwarzając efekty cytopatyczne zaokrąglania, odrywania i tworzenia syncytium. Wirus reprezentuje nowy gatunek wirusa betakoronowego. Najbliższymi znanymi krewnymi są koronawirusy HKU4 i HKU5. Tutaj przedstawiono dane kliniczne, izolację wirusa i identyfikację molekularną. Obraz kliniczny był wyjątkowo podobny do ostrego zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) w 2003 roku i przypomina nam, że koronawirusy zwierzęce mogą powodować ciężkie choroby u ludzi.
Wprowadzenie
Coronawirusy są wirusami otoczkowymi, jednoniciowymi, o pozytywnym rozumieniu RNA, które są fenotypowo i genotypowo zróżnicowane.1 Coronawirusy są szeroko rozpowszechnione w nietoperzach na całym świecie, ale można je znaleźć również w wielu innych gatunkach, w tym ptakach, kotach, psach, świniach, myszach. , konie, wieloryby i ludzie.1 Mogą powodować choroby dróg oddechowych, jelitowe, wątrobowe lub neurologiczne, ze zmienną intensywnością u różnych gatunków zwierząt. U ludzi wiadomo, że cztery koronawirusy oddechowe – ludzkie koronawirusy (HCoV) 229E, OC43, NL63 i HKU1 – są endemiczne. Ponadto w 2003 r. Nieznany wcześniej koronawirus spowodował wybuch SARS u ludzi.2-4 Różnorodność koronawirusów jest ułatwiona dzięki niewierności polimerazy RNA zależnej od RNA, wysokiej częstotliwości rekombinacji RNA i niezwykle dużych genomów dla Wirusy RNA.1,5 Czynniki te nie tylko doprowadziły do różnorodności znanych koronawirusów, ale także ułatwiły pojawianie się wirusów o nowych cechach, które pozwalają organizmowi przystosować się do nowych żywicieli i nisz ekologicznych, powodując czasami zdarzenia zoonotyczne.
Opis przypadku
60-letni Saudyjski mężczyzna został przyjęty do prywatnego szpitala w Jeddah w Arabii Saudyjskiej 13 czerwca 2012 roku z 7-dniową historią gorączki, kaszlu, odkrztuszania i duszności. Nie miał żadnej historii chorób sercowo-płucnych ani nerek, nie przyjmował długotrwałych leków i nie palił. Fizyczne badanie wykazało wskaźnik masy ciała (waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) 35,1, ciśnienie krwi 140/80 mm Hg, puls 117 uderzeń na minutę, temperatura 38,3 ° C, a częstość oddechów 20 oddechów na minutę.
Rycina 1. Ryciny 1. Nieprawidłowości w obrazowaniu klatki piersiowej pacjenta. Przedstawiono zdjęcia radiologiczne klatki piersiowej pacjenta w dniu przyjęcia (panel A) i 2 dni później (panel B) oraz tomografię komputerową (CT) 4 dni po przyjęciu (panel C). Dodatkowe zdjęcia RTG klatki piersiowej i obrazy CT są dostępne w Dodatku Uzupełniającym.
Radiografia klatki piersiowej wykonana przy przyjęciu wykazała małe objętości płuc, obustronnie wzmocnione cewki naczyniowe wnęki płucnej bardziej widoczne po lewej stronie i zaznaczone oskrzela płucne
[więcej w: syndrom sztokholmski leczenie, lenvitol, yerbamarket ]

Tags: , ,

No Responses to “Izolacja nowego koronawirusa od człowieka z zapaleniem płuc w Arabii Saudyjskiej”

 1. Ksawery Says:

  Radziłabym osobom z włókniakiem udać się do lekarza

 2. Urszula Says:

  [..] Cytowany fragment: psi dermatolog warszawa[...]

 3. Waylay Dave Says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

 4. Elena Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu uzależnienia[...]

 5. Izabela Says:

  Ból był tak nieznośny, że wybudzał mnie ze snu

Powiązane tematy z artykułem: lenvitol syndrom sztokholmski leczenie yerbamarket