Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Międzynarodowy kryzys w eboli cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niezwykłe zasoby są wymagane przez każdą służbę zdrowia stojącą przed Ebolą; te w Gwinei, Liberii i Sierra Leone są poważnie rozciągnięte. Służby zdrowia mają za mało personelu. Niezbędny jest niezbędny sprzęt ochrony osobistej. Możliwości diagnostyki laboratoryjnej, zarządzania klinicznego i nadzoru są ograniczone, a opóźnienia w diagnozie utrudniają śledzenie kontaktów. Oprócz tych problemów służby zdrowia działają w atmosferze strachu i dyskryminacji. Niektóre kontakty pacjentów z potwierdzonymi przypadkami uniknęły obserwacji przez zespoły medyczne (która idealnie obejmuje pełny okres inkubacji trwający 3 tygodnie). Niektórzy pacjenci i ich kontakty zostali wykluczeni ze szpitala na obszarach, gdzie Ebola jest uważana za produkt czarostwa. Pracownicy służby zdrowia są świadomi zagrożeń, na które są narażeni: ponad 150 pracowników służby zdrowia zostało już zarażonych, a co najmniej 80 zmarło. Fear zwrócił się także ku wrogości wobec krajowych i międzynarodowych zespołów reagujących, a także zaszkodził świadczeniu opieki i transportowi niezbędnego sprzętu i próbek do laboratoriów.
Niespotykana dotąd epidemia tej epidemii była niespodzianką, ale teraz reakcja jest już w toku. Deklaracja z 8 sierpnia uruchomiła plan powstrzymania epidemii, która będzie kosztować co najmniej 100 milionów dolarów, aby uchwalić w Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Nigerii od teraz do końca 2014 r.5 Najważniejsze elementy planu to wzmocnienie reakcji w terenie poprzez nadzór, śledztwo, opiekę nad pacjentem i śledzenie kontaktów; aktywować i testować plany gotowości w krajach zagrożonych; i koordynować reakcję międzynarodową (patrz Ramka w Uzupełniającym dodatku). Wspierając rządy krajowe, Bank Światowy zobowiązał się do wypełnienia luki w finansowaniu.
Na poziomie krajowym Liberia i Nigeria ogłosiły krajowe sytuacje kryzysowe i przeprowadzają kontrole osób przybywających do portów lotniczych i portów morskich oraz wyjeżdżających z tych portów. Gwinea zamknęła swoje granice z Liberią i Sierra Leone. Członkowie Narodowej Rady Narodowej Liberii zwróciły się do swoich społeczności w całym kraju. Ważne jest zaangażowanie społeczności lokalnych. Widzieliśmy już, jak w Télimélé, miejscu skupiska przypadków w Gwinei, transmisja została gwałtownie ograniczona przy wsparciu liderów społeczności.
Monitorowanie środków zebranych i wydatkowanych oraz wdrożonych środków kontrolnych jest obecnie intensywne. Przede wszystkim szukamy trwałego spadku częstości występowania, z tygodnia na tydzień i dzielnic przez dzielnice, bez oznak dalszego rozprzestrzeniania się geograficznego. W najbliższych dniach i tygodniach będzie to podstawowa miara sukcesu w zapobieganiu infekcjom i ratowaniu życia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 20 sierpnia 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Ze Światowej Organizacji Zdrowia, Genewa.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Choroba wywołana wirusem Ebola (EVD). Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2014 (http://www.who.int/csr/don/archive/disease/ebola/en).

2. Baize S, Pannetier D, Oestereich L, i in Powstanie Zair Ebola virus disease in the Guinea – doniesienie wstępne. N Engl J Med. DOI: 10,1065 / NEJMoa1404505.

3. Chowell G, Hengartner NW, Castillo-Chavez C, Fenimore PW, Hyman JM. Podstawowa liczba reprodukcyjna wirusa Ebola i skutki działań w zakresie zdrowia publicznego: przypadki Konga i Ugandy. J Theor Biol 2004; 229: 119-126
Crossref Web of Science Medline
4. Legrand J, Grais RF, Boelle PY, Valleron AJ, Flahault A. Zrozumienie dynamiki epidemii eboli. Epidemiol Infect 2007; 135: 610-621
Crossref Web of Science Medline
5. Anderson RM, maj RM. Choroby zakaźne ludzi: dynamika i kontrola. Oxford, Anglia: Oxford University Press, 1991.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (100)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: sanatorium uzdrowiskowe solinka, keratyna hydrolizowana apteka, syndrom sztokholmski leczenie ]

Tags: , ,

No Responses to “Międzynarodowy kryzys w eboli cd”

 1. Mud Pie Man Says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 2. Accidental Genius Says:

  [..] Cytowany fragment: suplementy dla kobiet[...]

 3. Ryszard Says:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

 4. Sebastian Says:

  Article marked with the noticed of: baby[...]

 5. Mia Says:

  Lepiej dmuchać na zimne

 6. Barbara Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zmarszczki[...]

 7. Blister Says:

  to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

Powiązane tematy z artykułem: keratyna hydrolizowana apteka sanatorium uzdrowiskowe solinka syndrom sztokholmski leczenie