Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Międzynarodowy kryzys w eboli

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

8 sierpnia, 33 tygodnie po najdłuższym, największym i najbardziej rozpowszechnionym ognisku wirusa Ebola, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że epidemia jest stanem naglącym dla zdrowia publicznego (PHEIC). Ta deklaracja nie została lekko sformułowana. PHEIC jest instrumentem Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych (IHR) – prawnie wiążącej umowy zawartej przez 196 krajów na temat powstrzymania poważnych międzynarodowych zagrożeń zdrowotnych. Oświadczenie z 8 sierpnia wydane przez dyrektora generalnego WHO, Margaret Chan, spotkało się z opinią niezależnej komisji nadzwyczajnej IHR. Przeglądając wszystkie dostępne dowody, komisja stwierdziła, że dalsze rozprzestrzenianie się wirusa Ebola na skalę międzynarodową może mieć poważne konsekwencje. Ich obawy były oparte na ciągłym przekazywaniu wirusa Ebola w społecznościach Afryki Zachodniej i placówkach służby zdrowia, wysokim wskaźniku śmiertelności wirusa Ebola (EVD) oraz słabych usługach zdrowotnych w Gwinei, Liberii, Sierra Leone, Nigerii i innych krajach sąsiednich zagrożone infekcją.
Zagrożenie zdrowia publicznego niesie natychmiastowe konsekwencje dla wszystkich sygnatariuszy IHR (patrz Ramka Dodatku Uzupełniającego, dostępna wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie). W przypadku czterech obecnie dotkniętych krajów Komitet ds. Nadzwyczajnych wydał szereg zaleceń. Szefowie państw powinni ogłosić stan wyjątkowy, uruchomić krajowe mechanizmy zarządzania katastrofami i ustanowić centra operacji kryzysowych. Nie powinno być podróży międzynarodowych osób zakażonych lub ich kontaktów. W obszarach intensywnej transmisji – zwłaszcza w obszarach przygranicznych Sierra Leone, Gwinea i Liberia – zapewnienie opieki klinicznej dotkniętym populacjom może być wykorzystane jako podstawa do zmniejszenia ruchu ludzi. Pogrzeby i pochówki powinny być prowadzone w obecności w pełni wyszkolonego personelu, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. W razie potrzeby można wprowadzić nadzwyczajne dodatkowe środki, takie jak kwarantanna. Zalecenia te stanowią solidną odpowiedź na zdarzenie nadzwyczajne, ale nie mają być przymusowe. Zamiast tego powinny zostać wprowadzone ze zrozumieniem i współpracą zainteresowanych społeczności.
Liczby potwierdzonych i prawdopodobnych przypadków wirusa Ebola zgłoszonych co tydzień z Gwinei, Sierra Leone i Liberii od 23 grudnia 2013 r. Do 11 sierpnia 2014 r. Dane pochodzą od WHO.
Obecny wybuch spowodował więcej przypadków i zgonów niż jakakolwiek wcześniejsza epidemia EVD (patrz wykres w dodatku uzupełniającym). Wygląda na to, że zaczęło się w gwinejskiej dzielnicy Guéckédou. Pierwszy przypadek odnotowano w grudniu 2013 r., Ale sprawa ta prawdopodobnie nie była pierwszą w tym wybuchu.1,2 Do końca kwietnia 2014 r. Większość przypadków zgłoszono z Gwinei, z niewielką liczbą w graniczących częściach Liberii i Sierra Leone (patrz wykres). Pod koniec kwietnia spadek odnotowanych przypadków w Gwinei dał nadzieję, że epidemia zaczęła ustępować i może być ograniczona w dużej mierze do jednego kraju. Ta nadzieja została porzucona, ponieważ liczba potwierdzonych spraw w Liberii i Sierra Leone gwałtownie wzrosła w maju. Do 16 sierpnia skumulowana liczba potwierdzonych, prawdopodobnych i podejrzewanych przypadków EVD w trzech krajach najbardziej dotkniętych chorobą i Nigerii wyniosła 2240, przy 1229 zgonach
[hasła pokrewne: sanatorium uzdrowiskowe solinka, yerbamarket, lenvitol ]

Tags: , ,

No Responses to “Międzynarodowy kryzys w eboli”

 1. Julita Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psycholog Rzeszów[...]

 2. Ewa Says:

  Witam ,choruje już 12 lat 

 3. Mr. Fabulous Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: opinie medyczne[...]

 4. Crash Test Says:

  Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

Powiązane tematy z artykułem: lenvitol sanatorium uzdrowiskowe solinka yerbamarket