Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Ochrona postępów przeciwko otyłości u dzieci – Krajowy program obiadów szkolnych cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Federalna poprawa szkolnych posiłków stanowiła kluczowe zwycięstwo – ale teraz są atakowane. Jako pediatrzy obawiamy się, że atak ten osłabia zdolność szkół do promowania zachowań prozdrowotnych i stanowi dezinwestycje w zakresie zdrowia dzieci. Tej wiosny, Amerykańska Akademia Pediatrii, American Heart Association, Academy of Nutrition and Dietetics oraz ponad 200 innych organizacji dołączyły do First Lady Michelle Obama i Sekretarza Rolnictwa Tom Vilsack w przeciwstawieniu się wyzwaniom związanym z nowymi standardami szkolno-żywieniowymi . Chociaż obecni przywódcy SNA są rzecznikami zwolenników wycofywania i zrzeczeń, grupa 19 byłych prezydentów SNA sprzeciwia się zrzeczeniu.
Możemy pomóc zapewnić amerykańskim dzieciom dostęp do zdrowej żywności i zmniejszyć ryzyko otyłości. Rezygnacja z nowych norm szkolno-lunchowych stanowiłaby duży krok wstecz. Zamiast tego uważamy, że należy zachować naukową integralność standardów dotyczących posiłków szkolnych oraz że amerykański Departament Rolnictwa powinien współpracować z zainteresowanymi stronami, aby ocenić postępy we wdrażaniu nowych przepisów.
Komisja Roberta Wooda Johnsona, aby zbudować zdrowszą Amerykę, zaleca stworzenie kultury zdrowia dla amerykańskich dzieci. Takie działanie wymaga inwestowania w fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie od wczesnego dzieciństwa i tworzenia społeczności, które sprzyjają zachowaniom prozdrowotnym. Pediatrzy mogą rozmawiać z dziećmi i ich rodzinami o tym, jak ważne jest jedzenie całych ziaren, owoców i warzyw. Rodzice mogą powiedzieć urzędnikom szkolnym i prawnikom, że chcą zdrowych posiłków w szkole. Szkoły mogą współpracować z lokalnymi szefami kuchni, dietetykami, rodzicami i uczniami, aby uatrakcyjnić posiłki szkolne i wprowadzić odpowiednie dla nich potrawy.
Częstość występowania otyłości u dzieci gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich 30 lat. Odwrócenie tego trendu zajmie trochę czasu, ale ostatnie plateau w zakresie otyłości sugeruje, że wiele inicjatyw obejmujących opiekę zdrowotną, zdrowie publiczne i edukację jest warte wysiłku. Żywienie w szkole jest kwestią zdrowia dzieci; nie powinna być prowadzona przez politykę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 29 października 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentu Pediatrii, Bostońskiego Szpitala Dziecięcego (JAWB), Oddziału Pediatrii, Ogólnego Szpitala dla Dzieci (JAWB, EMT) i Oddziału Żywienia, Harvard School of Public Health (EMT) – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Komitet ds. Norm żywieniowych w krajowych szkolnych programach obiadowych i śniadaniowych. Posiłki szkolne: klocki dla zdrowych dzieci. Washington, DC: National Academies Press, 2010 (http://www.nap.edu/openbook.php.record_id=12751).

2. Cohen JF, Richardson S, Parker E, Catalano PJ, Rimm EB. Wpływ nowych standardów posiłków szkolnych Departamentu Rolnictwa USA na wybór żywności, konsumpcję i marnotrawstwo. Am J Prev Med 2014; 46: 388-394
Crossref Web of Science Medline
3 Biuro Odpowiedzialności Rządu. Obiad szkolny: wdrażanie zmian żywieniowych stanowiło wyzwanie i potrzebne jest wyjaśnienie wymogów dotyczących nadzoru. 27 lutego 2014 r. (Http://www.gao.gov/products/GAO-14-104).

4. Turner L, Chaloupka FJ. Postrzegane reakcje uczniów szkół podstawowych na zmiany w szkolnych obiadach po wprowadzeniu standardów nowych posiłków Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych: minimalny luz, ale istnieją nierówności na wsi i socjoekonomii. Child Obes 2014, 10: 349-356
Sieć nauki
5. Forestell CA, Mennella JA. Wczesne uwarunkowania akceptacji owoców i warzyw. Pediatrics 2007; 120: 1247-1254
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (15)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: lorinden n, keratyna hydrolizowana apteka, sanatorium uzdrowiskowe solinka ]

Tags: , ,

No Responses to “Ochrona postępów przeciwko otyłości u dzieci – Krajowy program obiadów szkolnych cd”

 1. Kinga Says:

  Polecam te kapsułki wszystkim osobom mającym problemy ze stawami

 2. Patrycja Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: borówka amerykańska[...]

 3. Old Orange Eyes Says:

  Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

 4. Olaf Says:

  [..] Cytowany fragment: ocet jabłkowy[...]

 5. Justyna Says:

  Konieczne jest branie leków

 6. Sandbox Says:

  Article marked with the noticed of: maska do włosów[...]

 7. Paweł Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

Powiązane tematy z artykułem: keratyna hydrolizowana apteka lorinden n sanatorium uzdrowiskowe solinka