Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Ochrona postępów przeciwko otyłości u dzieci – Krajowy program obiadów szkolnych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nauka o żywieniu znacznie się rozwinęła od czasu rozpoczęcia krajowego programu szkolnego na lunch w 1946 roku. Jednak kiedy komitet Instytutu Medycyny 2008 (IOM) złożony z 14 ekspertów zajmujących się żywieniem dzieci przeanalizował dane dotyczące zawartości szkolnych obiadów w Stanach Zjednoczonych, sztywny. Dzieci zjadają uderzająco niewiele owoców i warzyw, z niewielką różnorodnością. Ziemniaki stanowiły jedną trzecią konsumpcji warzyw. Spożycie rafinowanych ziaren było wysokie. Prawie 80% dzieci spożywa więcej tłuszczów nasyconych niż było to zalecane, a spożycie sodu było nadmierne we wszystkich grupach wiekowych. Dzieci spożywały ponad 500 zbędnych kalorii z tłuszczów stałych i dodanych cukrów dziennie Poprzednie i aktualne federalne wymagania dotyczące składników posiłków i składników odżywczych w szkolnych lunchach. Począwszy od roku szkolnego 2012-2013, wymagania federalne dotyczące obiadów szkolnych wymusiły objęcie wyborem owoców i warzyw, a uczniowie musieli wziąć co najmniej pół szklanki owoców lub warzyw. W ciągu tygodnia szkoły musiały oferować wszystkie podgrupy warzyw ustalone w wytycznych żywieniowych z 2010 r. Dla Amerykanów: ciemnozielone warzywa, czerwone lub pomarańczowe warzywa, fasola lub groch, warzywa skrobiowe i inne warzywa. W latach szkolnych 2012-2013 i 2013-2014 wymagane było, aby połowa produktów zbożowych oferowanych w szkolnych obiadach była bogata w pełnoziarniste. Dostosowane z amerykańskiego Government Accountability Office.
W odpowiedzi na te ustalenia Kongres uchwalił Zdrową, bezgłową dziecięcą ustawę z 2010 r. (HHFKA), w której wezwano do rewizji norm szkolno-żywieniowych. Zaktualizowane standardy dostosowały posiłki szkolne do wytycznych żywieniowych z 2010 r. Dla Amerykanów poprzez zwiększenie ilości owoców, warzyw i pełnych ziaren; ustalanie zakresów kalorii; oraz ograniczanie tłuszczów trans i sodu (patrz wykres). HHFKA stanowiła także zachętę dla szkół do przestrzegania przepisów: bardzo potrzebny wzrost refundacji posiłków. Wdrożenie nowych standardów postępuje stopniowo od 2012 roku i mamy bezprecedensową okazję do poprawy jakości posiłków spożywanych przez amerykańskie dzieci. Dzieci spożywają prawie połowę swoich ogólnych kalorii w szkole, a Krajowy Program Obiadów Szkolnych zapewnia niskokosztowy lub darmowy obiad dla ponad 31 milionów uczniów w 92% amerykańskich szkół publicznych i prywatnych.
Ale teraz, zaledwie 2 lata po rozpoczęciu wdrażania, HHFKA może zostać poważnie podminowana. Niektórzy urzędnicy szkolni, rzecznicy przemysłu spożywczego i Stowarzyszenie Żywienia Szkół (SNA, profesjonalna organizacja, która reprezentuje programy szkolno-lunchowe i których członkami są producenci żywności) zgłaszali obawy dotyczące zwiększenia marnotrawstwa żywności, zmniejszenia uczestnictwa w zajęciach szkolnych i lunchowych, trudności w spotkaniu cele w zakresie pełnego ziarna i sodu oraz potencjał zwiększenia kosztów operacyjnych. W odpowiedzi Izba Reprezentantów uwzględniła zwolnienia dla norm żywieniowych w szkołach i lunchach w ustawie budżetowej na rok 2015 na rolnictwo. Przepis ten pozwoliłby szkołom z 6-miesięczną stratą netto na rezygnację z zapewniania zdrowszych posiłków wyszczególnionych przez HHFKA. Deficyt dowolnej kwoty z dowolnej przyczyny może pozwolić szkołom na powrót do tych samych posiłków, których IOM w 2008 r.
[więcej w: playernotes wot, onkolmed, yerbamarket ]

Tags: , ,

No Responses to “Ochrona postępów przeciwko otyłości u dzieci – Krajowy program obiadów szkolnych”

 1. Shadow Chaser Says:

  Niestety do dermatologa trzeba miec skierowanie.

 2. Ryszard Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odtrucie po alkoholu[...]

 3. Norbert Says:

  Mnie bardzo pomogła suplementacja wysoką dawką omegi 3

 4. Alexander Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Pogotowie stomatologiczne gliwice[...]

 5. Sugar Man Says:

  błonnik+antyoksydanty

Powiązane tematy z artykułem: onkolmed playernotes wot yerbamarket