Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Pół wieku zapobiegania – Komitet Doradczy ds. Szczepień ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

ACIP było aktywnie zaangażowane w zasadniczo każdy znaczący rozwój polityki szczepień Stanów Zjednoczonych od momentu jej utworzenia (patrz harmonogram). Komitet znacząco ukształtował dodanie wielu nowych szczepionek (takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B, ospy wietrznej i meningokoków) do zalecanych harmonogramów; programy szczepień przeciwko świńskiej grypie w 1976 r. i grypie H1N1 w 2009 r .; usunięcie tiomersalu z większości szczepionek rozpoczynających się w 1999 r .; oraz ocenę niezliczonych innych domniemanych i potwierdzonych obaw dotyczących bezpieczeństwa szczepionek (takich jak te obejmujące szczepionki przeciw krztuścowi z całej komórki i harmonogram szczepień dziecięcych). Przyjęcie podejścia GRADE (ocena zaleceń, ocena, rozwój i ocena) w 2010 r. Usystematyzowało metody oceny dowodów, co stanowi główny element opracowywania zaleceń. Od czasu, gdy ACIP doradza CDC, jej oceny i zalecenia formalnie odnoszą się tylko do populacji amerykańskiej, ale były ściśle obserwowane przez międzynarodowe organy zdrowia publicznego, nawet gdy inne kraje opracowały własne grupy doradcze ds. Szczepień.3. Czasami oceny ACIP ryzyko i korzyści konkretnych szczepionek w kontekście Stanów Zjednoczonych służyły jako de facto globalne osądy, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej szczepionki rotawirusowej w 1999 r.4
Jednak ACIP boryka się z wieloma wyzwaniami, z których najważniejsze dotyczą obowiązków w zakresie kształtowania polityki, jakie posiada wraz z naukową rolą doradczą. Komitet miał tę podwójną tożsamość od czasu ustanowienia w 1994 r. Programu Szczepienia dla dzieci , w którym szczepionki zalecane przez ACIP są bezpłatne dla nieubezpieczonych i niedożywionych dzieci. Szczepionki niedawno polecone przez ACIP są dodawane do tego programu uprawnień, którego roczny budżet przekracza obecnie 4 miliardy USD. The Affordable Care Act (ACA) rozszerzyła rolę ACIP w tworzeniu polityki, ponieważ szczepienia, które poleca, są automatycznie włączane do usług prewencyjnych, które są wymagane od nowych polis ubezpieczeniowych. Silna rekomendacja ACIP od dawna postrzegana jest jako podstawowy wyznacznik sukcesu lub porażki amerykańskiego programu szczepień, a te delegowane obowiązki w zakresie ustalania polityki zwiększają wagę komitetu w tym zakresie.
Opracowując zalecenia, ACIP rutynowo bierze pod uwagę opłacalność5. Niekorzystne wyniki modelowania ekonomicznego są częstym uzasadnieniem wąskich zaleceń, które ostatecznie ograniczają dostęp do danych szczepionek i przystępność cenową. Problemy z kosztami wpłynęły na przykład na zalecenia ACIP dotyczące szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, ospie wietrznej, pneumokokom i boreliozie. Ten aspekt prac ACIP trwa od dawna przed ACA, co w dużej mierze zabrania stosowania analiz opłacalności w rządowych ocenach interwencji medycznych. Koszty ekonomiczne nie są uwzględniane przez US Task Force Services (USPSTF), która ocenia dowody dotyczące nietowarakowych strategii profilaktyki. Korzystne oceny USPSTF również skutkują wymaganiami dotyczącymi zasięgu w ramach ACA.
Chociaż coraz ważniejsze jest rozsądne wydawanie ograniczonych zasobów opieki zdrowotnej, nie jest jasne, czy programy szczepień powinny spełniać wyższe standardy w tym zakresie niż inne interwencje profilaktyczne lub terapeutyczne, jak ma to obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych.
[patrz też: galeria gemini tarnów, playernotes, sanatorium uzdrowiskowe solinka ]

Tags: , ,

No Responses to “Pół wieku zapobiegania – Komitet Doradczy ds. Szczepień ad”

 1. Houston Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: logopeda[...]

 2. Hightower Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

 3. Sandbox Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ksylitol[...]

 4. Nacho Says:

  No i mnie w końcu dopadła nietolerancja laktozy

 5. Igor Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: najlepsze spalacze[...]

 6. Tobiasz Says:

  Ciekawe kto finansuje takie projekty ?

Powiązane tematy z artykułem: galeria gemini tarnów playernotes sanatorium uzdrowiskowe solinka