Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Pół wieku zapobiegania – Komitet Doradczy ds. Szczepień cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nawet jeśli ocena analiz ekonomicznych jest postrzegana jako właściwa i pożądana działalność rządu federalnego, organ doradczy ds. Zdrowia publicznego w dużej mierze złożony z państwowych i lokalnych urzędników służby zdrowia, specjalistów od chorób zakaźnych oraz klinicystów pediatrycznych i rodzinnych może nie być najlepszą grupą do podjąć taką pracę. Uważamy, że utworzenie odrębnej grupy do zbadania kwestii gospodarczych może mieć znaczną wartość. Bardziej ogólnym wyzwaniem dla ACIP jest obrona niezależności swoich ustaleń i zaleceń. W początkowych latach niezależność od sponsorów CDC była głównym problemem krytyków, którzy kwestionowali, czy struktura komitetu pozwoliła na prawdziwie niezależną poradę. Ustawa federalnego komitetu doradczego z 1972 r. Doprowadziła do znaczących reform w zakresie członkostwa i operacji ACIP: członkowie głosujący nie mogli już być pracownikami rządowymi, dyrektor CDC przestał przewodniczyć komisji, a opinia publiczna uzyskała znacznie większy dostęp do posiedzeń komisji i materiałów .
Ostatnio więcej uwagi poświęcono związkom finansowym między członkami komitetu a producentami szczepionek. Adekwatność procedur monitorowania i przeciwdziałania konfliktom interesów w federalnych grupach doradczych była często kwestionowana przez Kongres, grupy konsumentów, a nawet przez Biuro Generalnego Inspektora Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, a ACIP było szczególnym przedmiotem zainteresowania. kilku zapytań. Bieżące wysiłki mające na celu identyfikację i eliminację znaczących zagrożeń dla niezależności komisji, niezależnie od ich źródła, pozostają kluczowe dla zachowania wartości zaleceń ACIP i publicznego zaufania do rządowych działań w zakresie szczepień.
Przez pół wieku amerykańskie wysiłki w zakresie szczepień w dużej mierze skorzystały z doświadczenia ACIP. Zewnętrzni doradcy często przyczyniają się do prac regulacyjnych rządu w zakresie zdrowia i medycyny – na przykład oceniając bezpieczeństwo i skuteczność produktów w Agencji ds. Żywności i Leków. Grupy zapewniające oparte na dowodach wytyczne dotyczące używania takich produktów są znacznie mniej powszechne. Ponieważ ACIP nadal odgrywa znaczącą rolę, najważniejszym wyzwaniem będzie zachowanie jego reputacji jako wszechstronnego i wiarygodnego głosu w sprawie szczepień. Sukces wymaga nie tylko stałej uwagi do rygorystycznych analiz i wysokiej jakości zaleceń, ale także podobnego ukierunkowania na rozpowszechnianie wskazówek i ich przyjmowanie przez klinicystów, rodziców i pacjentów. W związku z wahaniami w zakresie szczepionek stanowiących rosnące zagrożenie dla szczepień, informacje z zakresu komunikacji zdrowotnej, podejmowania decyzji oraz powiązanych nauk społecznych i behawioralnych będą coraz ważniejsze dla pracy ACIP i dla dalszych sukcesów amerykańskich akcji szczepień.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od University Center for Human Values (JLS), Woodrow Wilson School of Public and International Affairs (AM) oraz Department of Molecular Biology (AM), Princeton University, Princeton, NJ.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Protokół – spotkanie Komitetu Doradczego Chirurga Ogólnego ds. Immunizacji – 25-26 maja 1964 r., 8 czerwca 1964 r. Dokumenty CDC RG 442, 75A69. Morrow, GA: National Archives and Records Administration, 1964.

2. Wytyczne i procedury polityczne dla publicznych komitetów doradczych. 7 maja 1969 r., CDC Papers RG 442, 10-003. Morrow, GA: National Archives and Records Administration, 1969.

3. Duclos P, Dumolard L, Abeysinghe N i in. Postęp w ustanawianiu i wzmacnianiu krajowych grup doradztwa technicznego ds. Szczepień: analiza ze wspólnego formularza sprawozdawczego WHO / UNICEF 2013, dane za 2012 r. Vaccine 2013; 31: 5314-5320
Crossref Web of Science Medline
4. Schwartz JL. Pierwsza szczepionka rotawirusowa i polityka akceptowalnego ryzyka. Milbank Q 2012; 90: 278-310
Crossref Web of Science Medline
5. Smith JC. Struktura, rola i procedury Komitetu Doradczego USA ds. Praktyk Szczepienia (ACIP). Vaccine 2010; 28: Suppl 1: A68-A75
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: ketrel lek, momederm, onkolmed ]

Tags: , ,

No Responses to “Pół wieku zapobiegania – Komitet Doradczy ds. Szczepień cd”

 1. Kacper Says:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

 2. Adrian Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: błędy medyczne odszkodowania[...]

 3. Gustaw Says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

 4. Alan Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu chirurgia dentystyczna[...]

 5. Pola Says:

  ona zawiera maslan sodu

Powiązane tematy z artykułem: ketrel lek momederm onkolmed