Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Pół wieku zapobiegania – Komitet Doradczy ds. Szczepień

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Krótko po tym, jak szczepionki Salk i Sabin polio wykazały transformacyjne korzyści szczepień dziecięcych, ale długo przed tym, jak nierozsądne kontrowersje wokół szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce stały się pożywką dla ruchów odmowy i programów telewizyjnych, Ustawa o pomocy w szczepieniu z 1962 r. Ustanowiła Amerykański program szczepień przeciwko polio, błonicy, tężcowi i krztuścowi. Po rozpoczęciu tego wysiłku i rosnącej uwadze skierowanej na zbliżające się kampanie szczepień przeciwko grypie, odrze i różyczce Sekretarz Zdrowia, Edukacji i Opieki Społecznej Anthony Celebrezze zatwierdziła powołanie komitetu ekspertów zewnętrznych, który doradzał rządowi federalnemu w zakresie szczepień. Ta grupa, Komitet Doradczy ds. Praktyk Szczepienia (ACIP), obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Panel prowadzący do Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), ACIP jest uznanym na całym świecie głosem w zakresie polityki szczepień i głęboko wpływa na kształt, zakres i finansowanie amerykańskich akcji szczepień. Jego zalecenia informują o stosowaniu szczepionek u każdego amerykańskiego dziecka, nastolatka i osoby dorosłej. Komitet był arbitrem kontrowersji w dziedzinie nauk i polityki w dziedzinie szczepionek, wzorem dla podobnych organów doradczych na całym świecie, a przed czasem demonstrował, w jaki sposób amerykańskie agencje zdrowia mogą promować stosowanie interwencji medycznych wykraczających poza kwestie związane z licencjonowaniem i nadzorem regulacyjnym .
Pierwszemu spotkaniu ACIP w maju 1964 r. Przewodniczył dyrektor CDC James Goddard; on i jego następcy agencyjni zajmowaliby to stanowisko przez pierwsze 15 lat ACIP. Wśród dziewięciu innych członków założycieli znaleźli się DA Henderson, lekarz CDC, który pełnił również funkcję sekretarza komitetu, a także przedstawiciele państwowej służby zdrowia, lekarze akademiccy i przedstawiciele innych działów publicznej służby zdrowia. Podczas pierwszych kilku posiedzeń komisji członkowie zastanawiali się, w jaki sposób zalecenia ACIP mogą uzupełniać, a nie powielać, inne istniejące organy doradcze ds. Szczepień, takie jak te w American Academy of Pediatrics i Department of Defense. Członkowie zgodzili się skoncentrować na publicznej służbie zdrowia, aby utworzyć departamenty zdrowia publicznego – które ponoszą podstawową odpowiedzialność za działania związane z szczepieniami – ich główni odbiorcy, oraz aby szybko aktualizować wytyczne w miarę pojawiania się nowych dowodów.1 Nie mając żadnego organu prawnego ani regulacyjnego, komitet mógłby polegać tylko na na podstawie dowodów i analiz mających wpływ na praktykę zdrowia publicznego.
Pod koniec lat 60., kiedy administracja prezydenta Richarda Nixona wezwała do wprowadzenia ogólnopaństwowego moratorium na mianowanie nowych członków do zewnętrznych komitetów doradczych, CDC domagała się zwolnienia dla ACIP, argumentując, że wypełniło ono najważniejszą rolę dla Stanów Zjednoczonych w regularnych ocena pełnego zakresu szczepionek i innych środków immunizujących dostępnych w celu zapobiegania i kontroli ważnych chorób w tym kraju i poza nim. Wyroki komisji, autorzy CDC napisali, opierają się na intensywnej ocenie ryzyka i korzyści dostępnych szczepionek, ich stosowalności we współczesnej praktyce zdrowotnej oraz związków, które muszą istnieć w promowaniu jednolitych działań szczepień wspieranych przez różne medyczne, publiczne i dobrowolne grupy zdrowotne. 2
Ten opis pozostaje do dziś w mocy
[podobne: syndrom sztokholmski leczenie, playernotes, sanatorium uzdrowiskowe solinka ]

Tags: , ,

No Responses to “Pół wieku zapobiegania – Komitet Doradczy ds. Szczepień”

  1. Malwina Says:

    nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego

  2. Roksana Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dobry dietetyk warszawa[...]

  3. Antoni Says:

    Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

Powiązane tematy z artykułem: playernotes sanatorium uzdrowiskowe solinka syndrom sztokholmski leczenie