Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Rhinovirus Wheezing Choroba i ryzyko genetyczne astmy u dzieci AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Kryteria diagnostyczne dla astmy i opisy uczulenia alergicznego oraz fenotypy wirusowych chorób świszczącego oddechu w kohorcie COAST są podane w sekcji Metody w dodatkowym dodatku. W przypadku COPSAC, 411 duńskich dzieci (wszystkich przodków europejskich) urodzonych przez matki z historią astmy zdiagnozowanej przez lekarza zapisano w sierpniu 1998 r. Do grudnia 2001 r. W Kopenhadze22. Łącznie 297 z nich miało pełne dane uzupełniające z badania pierwsze 3 lata życia i informacje o stanie astmy w wieku 7 lat zostały uwzględnione w tym badaniu. Charakterystykę demograficzną kohorty COPSAC podano w tabeli S1 w dodatkowym dodatku. Kryteria diagnostyczne dla astmy i opisy fenotypów wirusowych świszczącego oddechu w kohorcie COPSAC przedstawiono w rozdziale Metody w dodatkowym dodatku.
Ponadto, zrekrutowaliśmy 100 niezależnych ochotników (49 mężczyzn i 51 kobiet w wieku od 19 do 60 lat) w Chicago w okresie od lipca do listopada 2011 r. W celu zbadania specyficznych dla genotypu skutków stymulacji HRV na wzorce ekspresji genów w PBMC . Zrekrutowaliśmy wolontariuszy, publikując ulotki (zatwierdzone przez instytucjonalną komisję odwoławczą) wokół kampusu Uniwersytetu w Chicago. Każdy uczestnik odpowiedział na krótki kwestionariusz medyczny w dniu, w którym pobrano próbki krwi; 23 z uczestników zgłosiło wcześniejszą diagnozę, przez lekarza, astmy. Według zgłoszonych przez siebie przodków, 84 uczestników było pochodzenia europejskiego, 8 było pochodzenia azjatyckiego, 3 było Latynosami, a 4 miało mieszane pochodzenie; uczestnik nie zgłosił pochodzenia.
Genotypowanie wariantów 17q21
Pięć powiązanych z astmą polimorfizmów pojedynczego nukleotydu 17q21 (SNP) – rs9303277, rs11557467, rs12936231, rs2290400 i rs7216389 (ryc. S1 w dodatkowym dodatku) – zostały genotypowane w kohorcie COAST. Genotypowanie przeprowadzono w National Refluence and Genotyping (RS & G) na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa przy użyciu testu Custom GoldenGate Genotyping (Illumina). Wskaźnik skuteczności genotypowania wahał się od 98,6 do 100%. SNP rs7216389 wybrano jako surogat dla pięciu SNP, które są w bliskim idealnym nierównowadze sprzężeń (ryc. S1 w dodatkowym dodatku). Ten SNP genotypowano w COPSAC i dorosłych uczestników przy użyciu testów TaqMan (Applied Biosystems).
Stowarzyszenie genetyczne i badania interakcji
Każdy SNP był testowany pod kątem związku z astmą i fenotypami wirusowego świszczącego oddechu, z wykorzystaniem modelu logistyczno-regresyjnego, jeśli zmienna wyniku była binarna lub model regresji liniowej, jeśli zmienna wynikowa była ciągła
[podobne: onkolmed, playernotes, tyreoidektomia ]

Tags: , ,

No Responses to “Rhinovirus Wheezing Choroba i ryzyko genetyczne astmy u dzieci AD 3”

 1. Dancing Madman Says:

  jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

 2. Celtic Charger Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Ćwiczenia fizyczne[...]

 3. Cabbie Says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

 4. Mr. Lucky Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu preparat na grzybice paznokci[...]

 5. The China Wall Says:

  nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego

Powiązane tematy z artykułem: onkolmed playernotes tyreoidektomia