Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Rozwiązanie problemu medycyny szarej strefy ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jednym z czynników wzrostu było prawdopodobnie zwiększone stosowanie stentów uwalniających lek, które są związane ze znacznym zmniejszeniem głównych zdarzeń sercowych po PCI i ze zmniejszoną potrzebą powtórnej rewaskularyzacji. W miarę jak postęp naukowy zmniejszał prawdopodobieństwo szkody wynikającej z PCI w następstwie restenozy, liczba potencjalnych odbiorców wzrosła. Dlaczego użycie PCI zaczęło spadać. Porównawcze badania skuteczności mogły odegrać pewną rolę – w szczególności badanie COURAGE (Wyniki kliniczne z zastosowaniem rewaskularyzacji i agresywnego oceniania leków) 3, które pokazało, że postępowanie medyczne w stabilnej dławicy może być równie skuteczne, jak agresywna interwencja. Wyniki COURAGE zostały opublikowane w 2007 r. - po rozpoczęciu spadku. Używanie statyn mogło przyczynić się do spowolnienia postępów miażdżycy u wielu pacjentów. Ale spadek może mieć również inną przyczynę: być może większość pacjentów z objawową dławicą przeszła już PCI. Porównawcze badania skuteczności trwały lata, a wyniki opublikowano zbyt późno, aby uzyskać duży efekt.
Udostępniono przemyślane wytyczne dotyczące właściwego stosowania PCI i wielu innych interwencji, ale często dochodzi również do nich po osiągnięciu maksymalnego wykorzystania procedury. Co więcej, wytyczne koncentrują się na stosowności , ale odpowiednia opieka to nie to samo, co niezbędna opieka – rozróżnienie o ważnych implikacjach dla wydatków na opiekę zdrowotną. Konieczna pielęgnacja oznacza, że wstrzymanie go pogorszyłoby wyniki kliniczne, podczas gdy uznanie leczenia za odpowiednie jest przyznaniem, że niekoniecznie zostało udowodnione, że działa, jego korzyść może być idiosynkratyczna i psychologiczna, a zatem nie jest niezbędna. Wiele dziedzin medycyny, które niedawno widziały szybkie innowacje – takich jak obrazowanie, kardiologia, onkologia i ortopedia – również odnotowało szybki wzrost kosztów. Niestety, wiele właściwego użycia nowych narzędzi występuje w szarej strefie, w której procedura prawdopodobnie nie będzie szkodliwa, ale jej korzyść może być niewielka lub nieudowodniona.
Podejścia do stosowania wyników porównawczych badań skuteczności w praktyce klinicznej. Możemy zacząć zajmować się tym problemem, wykorzystując wyniki badań porównawczych skuteczności, aby podejmować decyzje dotyczące zwrotu kosztów lub dzielenia kosztów pacjenta, stosując różne zasady w obrębie szarych stref i poza nimi (patrz tabela). Jedną z opcji może być łączenie płatności dostawcy z warunkami, w których znaczna część procesu decyzyjnego ma miejsce w szarych strefach (np. Niestabilna dławica piersiowa, rak prostaty i opieka związana z końcem życia). To zachęciłoby klinicystów do świadczenia usług o wysokiej wartości – zamiast większych ilości odpowiednich usług – i porównywania leczenia za pomocą solidnego zestawu wskaźników wyników. Nie zapewniałoby to zachęty do oferowania terapii, które przynoszą minimalne korzyści. Lekarze mogą mieć jednak zachętę do diagnozowania pacjentów ze stanem, który wyzwala wiązkę, a następnie zapewniają mniej niż standard opieki. Wyzwanie związane z płatnościami pakietowymi polega na określeniu, które usługi mają być pakowane przez jak długi czas i jak zdefiniować zdarzenie, które wyzwala pakiet. Łączenie płatności, w tym za pośrednictwem odpowiedzialnych organizacji opiekuńczych lub organizacji, podkreśla rolę klinicystów w podejmowaniu decyzji w szarej strefie, ale nie wiadomo, jak dobrze lekarze odpowiedzą na to wyzwanie lub jakie zachęty wywołają najlepszą reakcję.
Innym obiecującym, ale politycznie bolesnym podejściem jest zwiększenie podziału kosztów pacjentów, aby zniechęcić ich do korzystania z technologii w szarej strefie
[przypisy: yerbamarket, onkolmed, tarchomed ]

Tags: , ,

No Responses to “Rozwiązanie problemu medycyny szarej strefy ad”

 1. Nela Says:

  Zapisałam mamę i zobaczymy jak będzie

 2. Easy Sweep Says:

  [..] Cytowany fragment: rehabilitacja[...]

 3. The Dude Says:

  Widzę lekką poprawę

 4. Criss Cross Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usg żył[...]

 5. Toe Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 6. Łukasz Says:

  [..] Cytowany fragment: uroda[...]

 7. Aleks Says:

  Radziłabym osobom z włókniakiem udać się do lekarza

Powiązane tematy z artykułem: onkolmed tarchomed yerbamarket