Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Studiowanie “Secret Serums” – W stronę bezpiecznych, skutecznych terapii Ebola ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kilka innych leków znajduje się na wcześniejszych etapach rozwoju, a niektóre leki zatwierdzone do innych wskazań, które mają znane profile bezpieczeństwa w dawkach klinicznie stosowanych, w tym chlorochinę i imatynib, wykazały aktywność przeciwko EV in vitro6, aw niektórych przypadkach w modelach gryzoni. Obecna sytuacja, chociaż krystalizuje stosunkowo powszechne problemy z równoważeniem dostępu do agentów badawczych z potrzebą odpowiedzi na pytanie o to, co działa, jest jednak wysoce nietypowa: ostry wybuch przerażającej, często śmiertelnej choroby, wysokiego ryzyka dla pracowników służby zdrowia i ich rodzin, brak znanych skutecznych metod leczenia i kusząca sugestia korzyści z leku, który nie był wcześniej podawany ludziom, ale w bardzo ograniczonej podaży. Ponadto, w tym czasie, znacząca kliniczna ocena takich nowych terapii prawdopodobnie będzie możliwa tylko w krajach, w których wystąpił wybuch choroby, gdzie wyzwanie jest skomplikowane nie tylko przez naglące potrzeby kryzysu w zakresie opieki zdrowotnej i braku infrastruktury badań klinicznych ale także przez historię i nieufność. W gorączce tej chwili musimy myśleć zarówno starannie, jak i humanistycznie.
Grupa etyków pilnie zwołanych przez Światową Organizację Zdrowia, aby rozważyć kwestie dostępu do eksperymentalnych terapii, stwierdziła zarówno, że etyczne jest oferowanie niesprawdzonych interwencji o nieznanej dotąd skuteczności i niekorzystnych skutkach oraz że moralny obowiązek należy ocenić te interwencje w najlepszych możliwych badaniach klinicznych (www.who.int/mediacentre/news/statements/2014/ebola-ethical-review-summary/en). Grupa nie omówiła jeszcze kryteriów i podejść do określania, kiedy i jak badać takie produkty lub w jaki sposób określić, które z nich są odpowiednie do zastosowania. Te pytania są ważne, ponieważ konsekwencje nieprzewidzianej szkody, zarówno dla pacjentów, jak i zaufania publicznego, przedwcześnie lub bezinteresownie szeroko rozpowszechnionego stosowania eksperymentalnej terapii, która okaże się niebezpieczna, mogą być znaczące i zagrozić zarówno reakcjom epidemii, jak i próbom opracowania terapii.
Rozwój leków klinicznych rozpoczyna się zwykle dopiero po przedklinicznych badaniach laboratoryjnych i na zwierzętach, które zminimalizowały obawy dotyczące toksyczności i dostarczyły dowodów potwierdzających potencjalne korzyści. Niektóre podstawowe dane przedkliniczne powinny być wymagane, nawet zanim nowe leki EV zostaną przetestowane na ludziach, ponieważ bez wystarczającej pewności co do toksyczności i potencjalnych korzyści prawie zawsze będzie zbyt mało informacji, aby zakładać równowagę. Następnie, zanim lek zostanie przetestowany u osób chorych, o ile nie oczekuje się, że będzie on potencjalnie toksyczny w ramach swojego działania (np. Niektóre leki przeciwnowotworowe), prawie zawsze jest testowany w małych badaniach bezpieczeństwa i farmakokinetyki u zdrowych ochotników, umożliwiając określenie właściwe dawkowanie i wykrywanie powszechnych poważnych działań niepożądanych. Jeśli produkt eksperymentalny zostanie użyty jako pierwszy u pacjentów z ostrymi schorzeniami, niestabilnych, może być niemożliwe rozpoznanie nawet poważnych działań niepożądanych, takich jak niewydolność narządów i śmierć, jeśli takie zdarzenia są zwykle częścią samej choroby.
Jednym ze sposobów badania bezpieczeństwa przy szczególnie obiecujących lekach dostępnych wcześnie dla pacjentów z tą wyniszczającą chorobą byłoby umożliwienie ograniczonego użycia w nagłych wypadkach równolegle z badaniami bezpieczeństwa u zdrowych ochotników, pod warunkiem że dostępne dane sugerują potencjalną korzyść i niskie ryzyko, że pełna zgoda może można uzyskać i że pacjenci mogą być uważnie monitorowani i wspierani
[patrz też: gabinet lorinden niczny Warszawa, lorinden n, onkolmed ]

Tags: , ,

No Responses to “Studiowanie “Secret Serums” – W stronę bezpiecznych, skutecznych terapii Ebola ad”

 1. Zoja Says:

  Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach

 2. Nel Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dieta na mase[...]

 3. Magdalena Says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 4. Commando Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do omnadren[...]

 5. Norbert Says:

  Chcecie omega-3, to jest chia

Powiązane tematy z artykułem: lorinden n onkolmed trzmiel gajowy