Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Studiowanie “Secret Serums” – W stronę bezpiecznych, skutecznych terapii Ebola

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wirus Ebola (EV), będący przyczyną trwającej śmiertelnej epidemii w Afryce Zachodniej, był jednym z najbardziej obawialiych się patogenów, powodując katastrofalną chorobę kliniczną i wysoką śmiertelność. Chociaż najwyższy priorytet należy nadać zdrowiu publicznemu i środkom kontroli zakażeń, które zawierały wcześniejsze epidemie, obecny wybuch – największy, jaki kiedykolwiek odnotowano – również podkreśla potrzebę skutecznego leczenia. Raport, że dwaj poważnie chorzy amerykańscy ochotnicy, Kent Brantly i Nancy Writebol, otrzymali eksperymentalny koktajl trzech przeciwciał monoklonalnych, nigdy wcześniej nie podawany ludziom, wzbudził pytania na całym świecie. Nazywane przez media tajną surowicą , leczenie wzbudziło nadzieję, podejrzenia, oskarżenia o niesprawiedliwość i prośby o dodatkowy produkt, z którego, ponieważ producenci dostarczyli Liberii trzy pozostałe dawki, teraz nie ma żadnego.
Produkt otrzymywany przez Brantly i Writebol to ZMapp, zawierający przeciwciała przeciwko epitopom glikoproteiny EV, wyprodukowane przez ekspresję w roślinach tytoniu.1 Produkt zapewniał korzyści w zakresie przeżycia u zakażonych naczelnych nie będących ludźmi, gdy podawano go 24 do 48 godzin po zakażeniu1, a także wydaje się korzystny. nawet jeśli rozpoczęto 4 do 5 dni po zakażeniu, stosując gorączkę i pozytywną reakcję łańcuchową polimerazy jako czynnik wywołujący leczenie2 – ale te odkrycia mogą nie przewidywać odpowiedzi u ludzi. Nie przeprowadzono badań bezpieczeństwa u ludzi przed podaniem tego leku tym dwóm pacjentom, których stan poprawił się podobno wkrótce po ich otrzymaniu. Chociaż niniejszy raport rodzi nadzieję, nie można dojść do solidnego wniosku na podstawie przetrwania dwóch pacjentów. Co więcej, trzeci pacjent zmarł pomimo podobno otrzymania ZMapp.
Ponadto prawdopodobieństwo, że dwóch pierwszych biorców zmarłoby bez leczenia, mogło być znacznie mniejsze niż około 50%, jak dotąd odnotowano w obecnej epidemii. Przetrwanie poza pierwszą parą dni choroby może wskazywać na całkowite przeżycie, tak jak miało to miejsce w wybuchu Kongo w 1995 roku. Brantly podobno zachorował 9 dni przed otrzymaniem produktu, a Writebol mógł być chory co najmniej tak długo. Brantly otrzymał transfuzję od odzyskanego pacjenta, dla którego istnieją sprzeczne dowody skuteczności, a wysokiej jakości wspomagająca opieka medyczna może również poprawić przeżywalność, co zasługuje na jeszcze większy nacisk. W końcu śmiertelność często zmniejsza się w trakcie epidemii eboli, być może z powodu nasilenia diagnozy i opieki. Bardziej szczegółowe informacje kliniczne od tych i wszystkich innych leczonych pacjentów mogą pomóc w wyjaśnieniu prawdopodobieństwa, że jakiekolwiek usprawnienie można przypisać leczeniu.
Podobna lub większa niepewność dotyczy innych eksperymentalnych terapii w zakresie rozwoju klinicznego EV. Należą do nich: TkM-Ebola, małe interferujące RNA skierowane na polimerazę LR EV, która obniżyła śmiertelność w modelu naczelnych nieludzkiego3 (Administracja ds. Żywności i Leków umieściła badanie bezpieczeństwa TkM-Ebola u ludzi z powodu uwalniania cytokin ale częściowo rozluźniła go, aby umożliwić stosowanie u pacjentów zakażonych wirusem EV); AVI-7537, który celuje w białko EV VP24 za pomocą technologii interferencji RNA, zapewnia korzyści w zakresie przetrwania u naczelnych innych niż człowiek, 4 i został przetestowany jako część wcześniejszego produktu w niepublikowanym badaniu bezpieczeństwa (wymienionym w ClinicalTrials.gov); i BCX-4430, analogu adenozyny, który jest aktywny przeciwko EV u gryzoni i chronionych naczelnych innych niż człowiek przed wirusem Marburg5 – ale dla których nie ma zarejestrowanych badań bezpieczeństwa u ludzi
[podobne: kękę nowe rzeczy chomikuj, natajka, onkolmed ]

Tags: , ,

No Responses to “Studiowanie “Secret Serums” – W stronę bezpiecznych, skutecznych terapii Ebola”

 1. Celtic Charger Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do swanson[...]

 2. Disco Potato Says:

  A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

 3. Mia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do bolący ząb[...]

 4. Marcin Says:

  Ja mam TSH, FT4 i TPO w normie

Powiązane tematy z artykułem: kękę nowe rzeczy chomikuj natajka onkolmed