Dentysta Kraków
Stomatologia i dentystyka w Krakowie

Utrzymanie certyfikacji 2.0 – Silny start, ciągła ewolucja

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Anestezjolog wstawia śródkostną linię do podawania środków ratujących życie, jak nauczył się robić podczas ćwiczeń symulacyjnych; pediatrzy współpracujący z biurem współpracują w celu poprawy opieki nad dziećmi z astmą; lekarze rodzinni usprawniają opiekę nad chorymi na cukrzycę. Są to przykłady, dlaczego zostaliśmy lekarzami i jakiego rodzaju wyniki mamy nadzieję u naszych pacjentów. Są to także ulepszenia w zakresie opieki i umiejętności, które wynikają z udziału w działaniach związanych z utrzymaniem certyfikacji (MOC). Dlaczego więc MOC jest tak kontrowersyjny. Niektórzy starsi lekarze mają nowe wymagania MOC związane z certyfikacją płyty, którą ciężko pracowali, aby zarobić lata temu; niektórzy młodsi lekarze nie mogą zrozumieć, dlaczego wymóg udowodnienia bieżącej kompetencji nie dotyczy kolegów, którzy są bardziej odsunięci od szkolenia niż oni. Niektórzy lekarze twierdzą, że obciążenia MOC, w tym czas i koszty, są nieuzasadnione w erze, gdy inne wymogi regulacyjne są już niemożliwe do kontrolowania i odciągają nas od naszych pacjentów. Wielu lekarzy, którzy znajdują wartość w programie MOC, proponuje jednak możliwość ulepszenia jego struktury i dostarczania. Istnieje również powszechne przekonanie, że zarządy członków American Board of Medical Specialties (ABMS), we współpracy z zewnętrznymi badaczami, muszą zapewnić, że baza badawcza programu rozszerza się, a jego jakość jest stale ulepszana.
Przez wiele lat certyfikacja zarządu była przyznawana w jednym punkcie kariery lekarza. Certyfikacja przez jedną z komisji członkowskich ABMS miała na celu podtrzymanie opartego na zaufaniu związku między personelem medycznym a pacjentem: zawód zobowiązuje się do wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności dla dobra społeczeństwa, a społeczeństwo przyznaje mu znaczną autonomię w zakresie ustalania własnych standardów edukacyjnych oraz prawo do samoregulacji poprzez zewnętrzną ocenę, utrzymując ją zgodnie z wysokimi standardami.
Jednak w połowie lat 70. powszechnie uznano, że wiedza naukowa rośnie wykładniczo i badania ujawniające zakres, w jakim umiejętności spadały wraz z wiekiem, profesja medyczna potrzebowałaby bardziej spójnego sposobu zapewnienia stałej wiedzy, oceny i umiejętności każdego lekarza. chcieliśmy zachować nasz przywilej samoregulacji. Informacje o procesach certyfikacji w innych dziedzinach o wysokich stawkach, takich jak linie lotnicze i energetyka jądrowa, również stały się łatwiej dostępne. Badania wskazujące, że lekarze nie zawsze potrafią dokładnie ocenić siebie1 stanowiły dodatkowy bodziec dla bardziej ciągłego procesu zapewniania kompetencji lekarza – takiego, który obejmował tradycyjne akredytowane kontynuowanie edukacji medycznej (CME) i bezpieczne badanie na wysokich stawkach, oprócz koncentracji na praktyce ocena i doskonalenie.
Aby zająć się tymi zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami, w 2000 r. Amerykańskie rady ds. Specjalności medycznych przyjęły MOC, program oparty na badaniach edukacyjnych i ocenach i wdrożony w ramach zintegrowanego systemu poprawy jakości, który uznał skuteczność lekarza za decydujący czynnik wpływający na wyniki zdrowotne. MOC skupiło się na sześciu głównych kompetencjach, które zostały przyjęte przez ABMS i Radę Akredytacyjną dla Absolwent Edukacji Medycznej (ACGME) i zawierało elementy profesjonalnej legitymacji i licencjonowania, uczenia się przez całe życie i samooceny, wiedzy kognitywnej i wydajności w praktyce.
[więcej w: momederm, sanatorium uzdrowiskowe solinka, playernotes ]

Tags: , ,

No Responses to “Utrzymanie certyfikacji 2.0 – Silny start, ciągła ewolucja”

 1. Mateusz Says:

  Article marked with the noticed of: okulista dziecięcy wrocław[...]

 2. Roadblock Says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

 3. Celtic Charger Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog warszawa[...]

 4. Mia Says:

  Sprawdź czy z trzustka wszystko ok

 5. Apolonia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: hotel spa góry[...]

 6. Mr. Spy Says:

  Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

Powiązane tematy z artykułem: momederm playernotes sanatorium uzdrowiskowe solinka